top of page
  • Instagram
  • YouTube
  • LinkedIn - Siyah Çember

şehrin kemanları

Şehrin Kemanları, ülkemizdeki yetenekli genç kemancıları bir araya getirmek amacı ile 2019 yılında kurulan bir sivil toplum oluşumudur. İlk konserini kurulduğu yıl gerçekleştiren topluluk bu etkinlikte farklı yaş ve okullardan on altı keman öğrencisini bir araya getirmeyi başarmış ve ses getiren bir konser gerçekleştirmiştir.

Topluluğun varoluş amacı bünyesinde yer alan katılımcılardan hiçbir maddi kazanç elde etmemektir. Buradan hareketle ülkemizdeki müzik eğitimini ve sanat anlayışını ileriye taşımayı hedefleyen topluluk, etkinliklerini sanatseverlerin destekleri ve katkıları ile gerçekleştirmektedir.

2022 yılının Mart ayında ülkemizde ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalarla yakından tanınan keman sanatçısı ve pedagog Prof. Ildiko Moog yönetiminde bir keman akademisi gerçekleştiren topluluk, akademide yer alan on iki kemancıyı ülkemizi başarıyla temsil eden genç sanatçılar arasından Şehrin Kemanları Sanat Kurulu tarafından seçilmiştir.

Bünyesinde eğitim alan ve konser veren katılımcılardan hiçbir şekilde ücret talep etmeyen Şehrin Kemanları'nın idari koordinatörlüğünü Erhan Can Dereçiçek, genel sanat direktörlüğünü Ozan Sari yapmaktadır.

2saz 1ses

Binlerce yıllık Anadolu kültürünün sesli mirasını günümüzün sanat anlayışıyla buluşturan 2saz1ses; keman sanatçısı Ozan SARİ ile bağlama sanatçısı Mahmut Cemal SARİ’nin ortak projesidir. Proje ilk olarak 2012 yılında gündeme gelmiş, aynı yıl gerçekleştirilen konserle hayata geçirilmiştir.

Ülke içinde İstanbul, Bursa, İzmir, Muğla, Balıkesir, Tunceli, Trabzon gibi şehirlerimizin yanı sıra Macaristan Budapeşte’de de iki konser gerçekleştiren topluluk, Anadolu Müziği’nin kadim müziğini uluslararası sahnelerde seslendirmektedir.

2022 yılı içerisinde dinleyiciyle buluşacak olan ilk albümlerinin kayıtlarını tamamlayan topluluk, ulusal ve uluslararası konser kariyerine devam etmektedir.

bottom of page